Aktualności archiwum_1 - Strona Internetowa Płoszczyca sp z o.o.

Przejdź do treści

Aktualności archiwum

ZPHiU Witold Płoszczyca uruchomi nowy zakład

30.11.2009 r.

Zaad Produkcji, Handlu i Usług Witold Płoszczyca będzie pierwszą firmą, która uruchomi swóją działalność w nowoutworzonej podstrefie w Zatorze w ramach Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2010 roku ZPHiU zamierza zainwestować blisko 5 mln złotych w budowę nowego zakładu produkcyjnego w Zatorze i rozruch linii technologicznych.

Wojewoda małopolski Stanisław Kracik udzielił niedawno zezwolenia na działalność w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmie ZPHiU Wilod Płoszczyca z Wadowic. Zdaniem wojewody małopolskiego Stanisława Kracika nowe firmy w strefie to dodatkowy zysk dla regionu.

-
Cieszy fakt, że jest to firma z polskim kapitałem, która ma pomysł na rozwój - mówił wojewoda małopolski Stanisław Kracik. ZPHiU Witold Płoszczyca z Wadowic zamierza wybudowaćw przyszłym roku halę produkcyjną w Zatorze w podstrefie ekonomicznej. Wybór tej miejscowości na budowę nowego zakładu nie jest przypadkowy.

Bliskość autostrady A4, a tym samym szybki i łatwy dojazd, połączenie między aglomeracjami śląską i małopolską ma duża szansę na dalszy rozwój zakładu i działalności produkcyjnej. Istniejąca od ponad 18 lat firma zatrudnia w tej chwili 24 osoby i produkuje komponenty dla branży elektronicznej.

- Nowa inwestycja da szansę na zatrudnienie dodatkowych pracowników - zaznacza Witold Płoszczyca. Jego inwestycja będzie pierwszą w nowoutworzonej podstrefie w Zatorze. Koszt uruchomienia hali produkcyjnej wyniesie 4-5 mln zł. Właściciel zakładu zamierza zwiększyć zatrudnienie o 15 nowych pracowników. Krakowska strefa zaczynała od obszaru 66 hektarów, by po kilku rozszerzeniach zająć blisko 530 hektarów na terenie 17 gmin głównie w Małopolsce, a także na Podkarpaciu. Strefa działa na podstawie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych dla obszarów zagrożonych bezrobociem i funkcjonować będzie do końca 2020 roku.

Firma Zakład Produkcji, Handlu i Usług Witold Płoszczyca powstała w 1991 r. Początkowo profil produkcji obejmował drobne elementy metalowe dla firm z branży tapicerskiej.

- W kolejnych latach nastąpił rozwój zarówno możliwości technologicznych jak i możliwości wytwórczych, kierunek rozwoju firmy został skierowany w stronę produkcji elementów metali kolorowych do urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych na zlecenie klienta, co zaowocowało rozpoczęciem współpracy z firmami z branży elektronicznej i elektrotechnicznej - mówi Witold Płoszczyca, właściciel ZPHiU.

Jego zakład jest typową małą firmą, w której cały proces produkcyjny oparty jest na doświadczeniu zawodowym i specjalistycznym właściciela, jego kwalifikacjach menadzerskich oraz na wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej. Wypracowane przez firmę środki były systematycznie inwestowane w park maszynowy aby zwiększyć i poszerzyć możliwości produkcyjne.

Głównymi klientami Z.P.H i U. Witold Płoszczyca są firmy krajowe i zagraniczne z branży elektronicznej i elektrotechnicznej, oraz hurtownie artykułów meblowych, tapicerskich i budowlanych. Zakład produkuje szeroki asortyment akcesoriów i elementów dla przemysłu elektronicznego, elektrotechnicznego, budowlanego i meblowego.

Dziś aby zwiększyć swoją konkurencyjność oraz zapewnić najwyższą jakość wyrobów, Witold Płoszczyca wdraża Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 14001:2005. Gwarancją jakości jest też fakt, iż w ZPHiU pracuje od lat wykwalifikowana załoga, a firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

- W związku z realizacją projektu nie zmieni się charakter prowadzonej działalności gospodarczej. Firma nadal będzie produkować niezbędny osprzęt dla przemysłu elektronicznego - zapewnia Witold Płoszczyca.

Następne etapy strategii rozwojowej przedsiębiorstwa przewiduje dalsze rozszerzanie powierzchni produkcyjnej i parku maszynowego. Planowana inwestycja w Zatorze jest w pełni zgodna z Regionalnymi Strategiami Innowacji na lata 2007-2013, których misją i głównym celem jest podniesienie nowoczesności i konkurencyjności gospodarki, w szczególności poprzez wspomaganie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.
Informujemy, że realizujemy projekt "Zwiększenie wydajności i jakości produkcji komponentów urządzeń do produkcji energii ze źródeł odnawialnych"
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach dotacji dla MŚP działanie 3.4.4. współfinansowane przez Unię Europejską  


Program Regionalny Narodowa Strategia Spójności
Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Copyright Płoszczyca sp. z o.o. 2010-2021
Wróć do spisu treści